Co je Solubag

Všimli jste si, jak sílí trend bezobalovosti, jak zákazníci volají po omezení jednorázových plastů a jak státy jeden za druhým zakazují jejich používání? Solubag zvedl hozenou rukavici a přináší nevídanou novinku s potenciálem zcela nahradit plasty okolo nás bez generování objemného odpadu.

(Ne)uvěřitelné benefity nejen tašek Solubag

Rozpustí se ve vodě o teplotě
min. 85 °C

Netoxické, 
z přírodních zdrojů

V přírodě se rozloží do 180 dní na složky běžné v půdě

Potištitelné netoxickými 
barvami

Odolnost
a znovupoužitelnost

Umíme řešení na míru - roztaje ve vodě určité teploty

Zaujal vás Solubag?

eko materiál s wow efektem
eko materiál s wow efektem

Neskutečně snadná likvidace

Likvidace Solubagu je neskutečně snadná, rychlá a neškodí přírodě: Solubag můžete rozpustit ve vodě určité teploty. Nový materiál přináší ekologickou likvidaci a konec "doby plastové". Ukažte svým zákazníkům, že vám osud planety není lhostejný, nabídněte jim sáčky a tašky Solubag.

  • nepoškozuje přírodu
  • rozloží se za pár vteřin ve vodě 85 °C
  • už žádné mikroplasty
  • oceány i pevniny bez plastového odpadu 

Eko materiál s wow efektem

Solubag je revoluční materiál. Na první pohled připomíná klasický sáček, ale jeho textura je na omak odlišná. Mezi vlastnosti Solubag materiálu patří:

  • pevnost
  • pružnost
  • ohebnost
  • odolnost
  • opětovná použitelnost

neskutečně snadná likvidace
neskutečně snadná likvidace

Jak to vlastně funguje

Revoluční patent

Solubag vzniká na základě patentované technologie. Jeho součástí je polyvinylalkohol (PVA), který se používá už od roku 1930. Dnes se jím potahují třeba lékové kapsle. PVA se obvykle vyrábí z ropy, ale při výrobě materiálu Solubag se používají přírodní plyny. Vzniká tak ekologicky nezávadná látka rozpustná ve vodě.

Díky tomuto revolučnímu složení se taška z materiálu Solubag rychle rozpustí. Sáčky a tašky stačí vložit do vody a zamíchat. Za pár minut se úplně rozpustí. Zbudou jen neškodné látky, který se vyskytují přirozeně v přírodě.

Jde to i bez ropy a biomasy

Při výrobě materiálu Solubag se daří snižovat uhlíkovou stopu díky neustálým inovacím technologického postupu.  Kukuřice, brambory a cukrová třtina mohou zůstat potravinami a neměnit se v biomasu pro výrobu bioplastů. 

Solubag přináší optimální řešení problému s plasty z fosilních paliv a některými eticky problematickými bionáhražkami.

Materiál s obrovským potenciálem

Naše aktuální nabídka

Na trh právě uvádíme fóliové sáčky a tašky z netkané textilie. Oba tyto výrobky se rozpouští v horké vodě o teplotě 85 °C. Solubag je současně materiál s velkým potenciálem. Co byste řekli na pytle na odpadky, přepravky, rukavice, lékařské roušky, obaly na jídlo, jednorázové nádobí,...?

Odolnost sáčků a tašek lze libovolně měnit!

Materiál Solubag je úžasně variabilní. Teplotu, při níž se materiál likviduje, lze upravit. Dají se tak vyrobit sáčky, které se rozpustí už ve studené vodě (používají se v zemích se suchým podnebím, např. Chile) až po téměř vroucí vodu. Obrovskou výhodou je, že není potřeba zavádět nové stroje - granulát Solubag stačí vyměnit za klasické "ropné" granule v jakémkoli stroji na výrobu folie.

Potisk? Ano!

Sáčky i tašky z netkané textilie se dají potisknout různými barvami, nejlépe bio rozložitelnými. 

Za vším stojí šťastná náhoda

Solubag původně vznikl v Chile jako vedlejší produkt při výrobě rozpustných kapslí s čisticími prostředky. Pobřeží Chile navíc řeší velký problém s plastovými odpadky a stalo se první jihoamerickou zemí, která úplně zakázala prodej jednorázových plastových tašek. Chilští vědci proto zasvětili 3 roky vývoji a inovaci tohoto materiálu, který je ohleduplný k životnímu prostředí. Chilská společnost, která Solubag vyvinula, má složení tohoto materiálu potvrzené Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv v Chile, získala cenu za nejlepší inovaci z oblasti Latinské Ameriky a spolupracuje s firmami v Silicon Valley.

Vědec Roberto Astete, který materiál Solubag objevil, tak možná našel řešení současného problému s plasty a mikroplasty, které se prakticky nerozkládají a dennodenně zamořují naši planetu rostoucím množstvím odpadu. O nezávadnosti Solubagu přesvědčuje tím, že na každé prezentaci roztok s rozpuštěným neplastovým sáčkem vypije.

info@solubag.cz     +420 773 082 222