Benefity materiálu Solubag

Rozpustí se ve vodě o teplotě
min. 25 - 85 °C

Netoxické, 
z přírodních zdrojů

V přírodě se rozloží do 180 dní na složky běžné v půdě

Potištitelné netoxickými 
barvami

Odolnost
a znovupoužitelnost

Umíme řešení na míru - roztaje ve vodě určité teploty

Solubag je materiál na bázi polyvinylalkoholu (PVA) a je ekologickou alternativou k plastovým výrobkům, existuje ve dvou formách, a to jako netkaná textilie a folie. 

  • nepoškozuje přírodu
  • rozloží se za pár vteřin ve vodě 25 - 85 °C

Jak to vlastně funguje

Unikátní řešení

Solubag je speciálně vyrobený a upravený polyvinylalkohol (PVA). PVA je materiál který se používá již od roku 1930 a dnes se jím potahují například lékové kapsle nebo tablety do myčky.
PVA se obvykle vyrábí z ropy, ale při výrobě materiálu Solubag se používají přírodní plyny.
Vzniká tak ekologicky nezávadná látka rozpustná ve vodě
.

Jde to i bez ropy a biomasy

Při výrobě materiálu Solubag se daří snižovat uhlíkovou stopu díky neustálým inovacím technologického postupu.  Kukuřice, brambory a cukrová třtina mohou zůstat potravinami a neměnit se v biomasu pro výrobu bioplastů. 

Solubag přináší optimální řešení problému s plasty z fosilních paliv a některými eticky problematickými bionáhražkami.

Materiál s obrovským potenciálem

Naše aktuální nabídka

Na trh jsme uvedli fóliové sáčky, pytle na prádlo, tašky z netkané textilie a pytlíky na psí extrementy. Všechny tyto výrobky se rozkládají v přírodě, jsou biodegradabilní a lze je rozpustit ve vodě 45-85C.  Solubag je současně materiál s velkým potenciálem pro další výrobky a možnosti dalšího využítí.

Odolnost sáčků a tašek lze libovolně měnit!

Materiál Solubag je úžasně variabilní. Teplotu, při níž se materiál likviduje, lze upravit. Dají se tak vyrobit sáčky, které se rozpustí už ve studené vodě (používají se v zemích se suchým podnebím, např. Chile) až po téměř vroucí vodu. Obrovskou výhodou je, že není potřeba zavádět nové stroje - granulát Solubag stačí vyměnit za klasické "ropné" granule v jakémkoli stroji na výrobu folie.

Potisk? Ano!

Sáčky i tašky z netkané textilie se dají potisknout různými barvami, nejlépe bio rozložitelnými. 

Za vším stojí šťastná náhoda

Solubag původně vznikl v Chile jako vedlejší produkt při výrobě rozpustných kapslí s čisticími prostředky. Pobřeží Chile navíc řeší velký problém s plastovými odpadky a stalo se první jihoamerickou zemí, která úplně zakázala prodej jednorázových plastových tašek. Chilští vědci proto zasvětili 3 roky vývoji a inovaci tohoto materiálu, který je ohleduplný k životnímu prostředí. Chilská společnost, která Solubag vyvinula, má složení tohoto materiálu potvrzené Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv v Chile, získala cenu za nejlepší inovaci z oblasti Latinské Ameriky a spolupracuje s firmami v Silicon Valley.

Roberto Astete, který materiál Solubag vyvinul, tak možná našel řešení současného problému s plasty a mikroplasty, které se prakticky nerozkládají a dennodenně zamořují naši planetu rostoucím množstvím odpadu. O nezávadnosti Solubagu přesvědčuje tím, že na každé prezentaci roztok s rozpuštěným neplastovým sáčkem vypije.