Zajímavosti ze světa plastů

Vyhlašujeme soutěž o 4000 Kč! Jste kreativní, máte zajímavé nápady? Pošlete nám na adresu info@solubag.cz motiv, který byste rádi na této tašce nosili. Jednat se může o text, anebo o obrázek a zaslat můžete maximálně 3 motivy.

Podvod na spotřebitele je investigativní dokumentární seriál, který ukazuje, jak hrůzné dopady může mít nedbalost a podvádění při výrobě a propagaci oblíbeného spotřebního zboží. Jedním z dílů Netflixu je Recyklační podvod, který poukazuje na to, jak se s recyklací plastů zachází po celém světě, a co se stalo po tom, co Čína přestala být v roce...

Díky nešetrnému chování jsme si zahltili planetu plasty. Plasty se nacházejí nejenom v řekách i mořích, ale i díky tomu, že se rozpadají na stále menší a menší částice (mikroplasty), je nalezneme i ve vodních živočiších, které pak konzumujeme.

Ačkoli na plastové tašky už narazíme v menším měřítku, stále jich v našem životě koluje velké množství. Plastovou tašku nabízí drtivá většina obchodů a jednorázové plastové sáčky jsou volně k dispozici téměř u každé zeleniny, ovoce nebo pečiva, často jako jediná nabízená alternativa. Tyto sáčky používáme jako samozřejmost, jsou neodmyslitelnou...

Hlavním cílem materiálu Solubag je úplné odbourání plastových sáčků na jedno použití. Takových sáčků a jednorázových tašek se na celé naší planetě ročně použije 5 trilionů (5 000 000 000 000). 70 % z nich skončí v našem životním prostředí. 350 milionů z nich skončí v naší půdě, kde se budou rozkládat více než 500 let.